Grafický team: návod k použití

25. srpna 2010 v 15:21 | Lianna |  Návody-vychytávky
Větší počet grafiků na jeden blog je hodně oblíbený způsob propagace a nabízení svojí tvorby. S tím se veze pár záležitostí, které stojí za to probrat. Mimo nepsaných pravidel, ke kterým sklouzne každý takový blog je pár věcí volitelných, které stojí za to probrat.Stahování, náhledy
Drtivá většina grafiků vše řeší přes miliardu vzorových blogů, od kterých posílá zájemcům heslo. Nechce se vám co chvíli opravovat "rozbité" náhledy a klikat na miliardu mailů, protože vám dochází tři měsíce od nepřihlášení?
Náhradní variantou je freeware program 7zip (dělá totéž co placený Winrar, ale je zadarmo) a účet na některém z úložišť. Já jej mám na uloz.to, ale těch variant je víc. Vy tak máte po ruce veškerý svůj archiv, máte dokonalý přehled o počtech stažení a konkrétně u uloz.to je registrace zdarma. Navíc pro zájemce je pohodlnější stahování, mají pocit jakési volnosti, než když si napíší o heslo.

Kopíráci - co s nimi?
Ruku v ruce s vystavováním své práce jde inspirace ostatních vaší prací. Extrém jsou kopíráci, kteří si s ničím hlavu nelámou. Postoj k nim je dvojí: pronásledovat, nebo ignorovat. Drtivá většina má za to, že ignorace = prohra a nevyřčený souhlas s jejich činy. Já nevím jak vy, ale já jsem od pondělí do soboty od osmi do dvou v práci, na počítač jsme minimálně já a sestra, navíc všechny moje nákupy a podobně - já fakt nemám čas se starat o pár debilků. Fakt si mám nechat blokovat svůj čas bandu blbečků jen pro to, že to tak dělají i ostatní?

Obrázky
Dobře přes půlku blogerů využívá služeb Imageban, Photobucket a podobně. Proč pro všechno na světě?? V administraci blogu má každý 5 GB místa pro svoje obrázky. 1 gigabyte = 1 048 576 kilobyte a největší velikost obrázku, co můžete nahrát přes blog.cz je 400 kb. Jednoduchým dělením se dostaneme na 13 107 obrázků na jednu administraci. Dokážete si představit, kolik se vám toho tam vleze? Grafický team - fajn, je vás tam víc. Ale většina z grafiků má zároveň osobní blog se stejným 5GB místem jenom pro sebe. Tak proč jinam? U vás "doma" vám navíc niko nepřehodí zápatí za "něčí" poprsí.

Prosazování nápadů v rámci týmu
Pokud zrovna nešéfujete, přidáváte práce a hotovo. Tým je ale víc lidí, ne jenom ten hlavní admin. Hoďte si nápad na papír, zkompletujte ho a pak ho předneste v Adminské knize. Většině blogerů se podaří vymyslet něco originálního, ten zbytek jsou kopíráci a kouzlo týmů spočívá ve větším počtu hlav na jeden blog. Bylo by ale fajn svůj nápad také rozjet a spravovat, neházet to všechno na jednoho. Je vás tam víc, každý tedy ať pečuje o něco jiného.

Frekvence zveřejňování
Najděte pro sebe ideální řešení. Nikdo nebude kecat, když zveřejníte jednou za dva týdny, pokud tak budete dělat pravidelně. Ostatní si na váš režim zvyknou, a tady se nejedná jen o návštěvníky, ale taky o spoluadminy.

Inspirace a obsah prací
Jako tým budete víc na očích a je tedy přísně zakázaná jakákoliv inspirace, která byť jen zčásti kopíruje původní materiál. Čerpejte z vás samotných, lidé originál poznají a jak vám jednou dají nálepku Kopírky, už se jí nezbavíte. A to platí i přejímání motivů - lístečky, výrazný kreslený modrý ptáček na zeleném pozadí - jednotlivé motivy se hodně snadno pamatují, zvlášť když jsou hodně výrazné a to je u blogu grafického týmu nepřípustné. Chce to vymyslet něco originálního, co jinde není, aby si vás ostatní zapamatovali.

Propagace
Asi nejjednodušší je výměna ikon. Nastavíte si požadavky a v menu budete sbírat odkazy na zajímavé blogy. Navíc tím zabijete dvě mouchy jednou ranou - jelikož to nejspíš budou blogy vám blízké, budete mít po ruce odkazy na ně a i komentování článků na nich bude rychlejší - nebudete nikde lovit jejich adresy, máte to všechno v menu. Přes vaše komentáře (k tématu) se k vám zase dostane o něco víc lidí.
 


Komentáře

1 An(N)dy An(N)dy | Web | 25. srpna 2010 v 18:31 | Reagovat

pěkně napsaný :-)

2 Vixy Vixy | Web | 3. listopadu 2010 v 20:21 | Reagovat

moc pěkné ;-)

3 Lianna Lianna | E-mail | Web | 6. listopadu 2010 v 18:50 | Reagovat

Děkuju za pochvaly

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama