Jak na design, část 2: Obrázek do záhlaví

30. března 2010 v 14:34 | Lianna |  Návody-vychytávky
První díl nám dal jasnou mez - negrafické uživatele odmítající omezení na šablony blogu. Umíme si vygenerovat barevné schéma pro blog.

Barvičky máme, ale co s obrázkem? Budu vás muset naučit, jak si jej oříznete přesně na ten rozměr, který právě potřebujete.Screeny jsou z jiné aplikace, probíhá to všechno úplně stejně, všechno je na stejných místech. Problém je ale v tom, že aplikace, ze které jsou screeny ukládá obrázek způsobem Vyfotím obrazovku. A to nemá smysl, my potřebujeme obrázek o určitých rozměrech.

1. adresa www.sumopaint.com/app
2. první možnost (otevřít čistý list, rozměry si navolte jakékoliv). Sumopaint oterívá automaticky 800x600, tam musíte dát File - New.
Zvětšit

Na internetu si otevřeme obrázek, který nám padl do oka. Zkopírujeme jeho adresu a zadáme ji do pole Otevřít URL. - File - Open from URL.

Zvětšit

Pokud otevřený obrázek není zas tak úplně OK, ořízneme jej.

Zvětšit

Já musím označit a klepnout nahoře na Edit. Pak mi vyskočí hláška Do you want to apply changes? Tam dáte Yes a obrázek máte ořezaný.

Zvětšit

Teď rozměry. Najedeme na Image a klepneme hned na první možnost, Image size. Tam nastavíme šířku (délku) obrázku tak, aby odpovídala rozměru budoucího záhlaví. Pokud tedy máte zvoleno 750x200, dáte width na hodnotu 750.


Teď klepneme v panelu nástrojů hned na to první - Obdélníkový výběr, dáme Edit - Copy, překlikneme na volný prázdný otevřený obrázek, co má rozměr našeho záhlaví, a dáme Edit - Paste.


Zvětšit

Zvětšit

První řádek, druhá ikonka - ta plná černá šipka - tím můžeme obrázek poposunout tak, aby v ploše 750x200 bylo to, co chceme. Máme obrázek ve dvou vrstvách. Vpravo tedy klepneme na obrázek vrchní vrstvy a dáme Merge layer down - umístění a co mám na mysli viz obrázek. Pak už jen dáme Save to my computer.Zvětšit

A teď už stačí jen obrázek nahrát na blog.

Mimochodem, jak jsme si na začátku článku probírali barvičky - ten pravý odstín můžete získat přímo z obrázku. Kliknete na předposlední řádek v panelu nástrojů, první ikonku a klepnete myší na obrázek v tom místě, kde je "vaše" barva. Ta se objeví vpravo v poli Color picker. To "DCEDDD" a podobně zkopírujete, najedete na colorschemedesigner, klepnete pod barevným koláčem na to "RGB FF0000" a vložíte ten kód tam. A rázem se vám barevné schéma generuje z vámi zadané barvy.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama